Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Geocatching na Smoczej Górze
  Bartek rozpoczął ciekawą zabawę w szukanie skarbu. Zabawa polega na odnalezieniu skarbu zlokalizowanego w Puszczy Bydgoskiej na Smoczej Górze.Ze skarbu można coś zabrać, ale należy też coś zostawić. Szczegóły na filmiku:https://www.youtube.com/watch?v=rFZdwOWdEsM&feature=youtu.be&t=7m19s
 • Odp: Rower dla kobiety
  I am very happy to have the opportunity to read this useful content.
 • Odp: Premium Rush, Ride like hell - film o kurierach rowerowych
  I feel that this is a very good content. I like it very much because it is very useful.
 • Odśnieżanie dróg rowerowych 2018
  Odśnieżanie dróg rowerowych i chodników - stan na dziś. Ostatnie zdjęcie to chodnik przy ul. Solskiego (nigdy nie jest odśnieżany)Jedyny ratunek w ociepleniu klimatu
 • Odp: Malowanie roweru - sprayplast
  Pozbądź się starego lakieru – po rozkręceniu roweru należy pozbyć się starej powłoki lakierniczej. Zetrzyj ją papierem ściernym. Praca ta wymaga dokładności, jest czasochłonna i męcząca. Jednak dołóż wszelkich starań aby wykonać ją jak najdokładniej. W sklepach można kupić specjalne środki tzw. ściągacze starego lakieru. Ramę maluje się takim produktem, a po kilku minutach ściąga się stary lakier szpachelką. Środek taki w cale nie ułatwia pracy. Przed malowaniem możesz także naprawić niedoskonałości ramy. Wszelkiego rodzaju wgniecenia zamaskuj używając szpachli samochodowej. Gdy jest już wszystko gotowe odtłuść wszystkie elementy, które chcesz pomalować. Możesz do tego wykorzystać benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik, czy płyn „Ludwik” rozpuszczony w wodzie.Nałóż podkład – gdy rama jest już odpowiednio przygotowana do malowania przychodzi kolej na nałożenie podkładu. Pamiętaj o odpowiednim jego doborze. Do jasnego koloru bazowego wybierz równie jasny podkład i odwrotnie do ciemnej bazy zastosuj ciemny pod...

Szukaj

Polub nas :-)

FAQ Email

pytania o przejazd rowerowy ...czyli najczęściej zadawane pytania

Dokąd jedziecie?

Pytanie powinno brzmieć nie "dokąd", tylko "którędy i dlaczego?". Jedziemy wcześniej ustaloną trasą za osobami porządkowymi i radiowozem. Jest wcześniej ustalana ona przez członków stowarzyszenia i zgłaszana do Urzędu Miasta w celu legalizacji przejazdu. Trasa nie może być za długa, aby każdy bez względu na posiadany rower, wiek czy formę był w stanie ją przejechać, dlatego nigdy nie przekracza 20 km. Trasa w trudnych warunkach atmosferycznych może być skrócona.

Jaki muszę mieć rower?

Sprawny - to jedyne wymaganie, może być to używany rower za 30zł, może też być wyczynowy... zupełnie dowolny byle tylko jeździł i posiadał hamulce. W przypadku, gdy robi się ciemno należy koniecznie posiadać oświetlenie.

Kto może z Wami jechać?

Każdy bez względu na formę, sprzęt. Nowy uczestnik powinien zapoznać się z regulaminem. Tylko osoby które się zgadzają z regulaminem mogą uczestniczyć w przejeździe.

Jak szybko jedziecie?

Tak, aby każdy zdążył, prędkości zwykle są w okolicach 10-15km/h czyli bardzo spokojne. Nikogo nie pozostawimy w tyle, bo peleton zamyka zazwyczaj radiowóz.

Czy przejazdy masy są legalne?

Przejazdy organizowane są cały rok, są oficjalnie zgłoszone i odbywają się przy współpracy z Policją i Strażą Miejską.

Kto jest organizatorem?

Organizatorem zalegalizowanych przejazdów jest Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna. Składa się ono głównie z ludzi, dla których poruszanie się na rowerze jest codziennością i chcą do tego zwyczaju przekonać jak największą ilość osób.

Po co regulamin przejazdu?

Regulamin jest potrzebny, aby masa nie była chaotycznym i anarchistycznym tworem. Przejazdy są legalizowane, dokumenty są składane przez konkretne osoby, które podpisują się w nich bezinteresownie jako organizator - dlatego potrzebny jest regulamin, aby określić na jakich zasadach się poruszamy, by organizator w przypadku problemów nie był obwiniany za całą grupę. Każdy z uczestników odpowiada za siebie i za pozostałych - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Regulamin przejazdu znajdziesz na stronie masa.bydgoszcz.pl

Jak mogę pomóc?

Odezwij się do nas ;-) na forum: http://masa.bydgoszcz.pl/forum lub poprzez e-mail:
kontaktmasa.bydgoszcz.pl wspólnie ustalimy w czym możesz zadziałać.

Czy to jest rajd?

Nie to nie jest rajd, nie jest to wyścig, nie są to zawody, jest to Masa Krytyczna czyli wspólne przejechanie i zaznaczenie swojej obecności, jesteśmy po prostu częścią ruchu ulicznego, który zwykle przytłacza rowerzystę, jednak w grupie jest zupełnie inaczej.

Dlaczego każda Masa zaczyna się w piątek o 18:00?

Było kilka prób rozpoczynania Masy o różnych godzinach, jednak najlepsza okazała się właśnie 18:00 w piątek:
- ludzie w ciągu tygodnia pracują, uczą się itd większość z nich kończy o 14...16,
- wiele osób także pracuje do 18-tej jednak zawsze czekamy kilka...naście minut (w zależności od pogody) wiec mogą także oni dojechać,
- większość wszystkich Mas Krytycznych na całym świecie odbywa się właśnie o 18:00  (pełna lista http://critical-mass.info/ ),
- można próbować zmieniać godzinę, jednak dzięki temu, że godzina i data jest stała każdy wiem że gdy przybędzie w tym czasie pod HSW Łuczniczka będzie uczestnikiem Masy, bez różnicy czy za miesiąc, czy za rok.

Czy na każdym przejeździe jest obstawa?

Przejazdy są zabezpieczane przez obstawę w pomarańczowych kamizelkach, policję, straż miejską oraz ratownika medycznego.

Ile to kosztuje?

Uczestnictwo w przejazdach Masy są bezpłatne. Nie działamy dla zysku, jeśli jednak chcesz nam pomóc możesz wpłacić dowolną kwotę na cele statutowe na nasze konto.

Masz jeszcze inne pytania ? Śmiało pytaj :-)

 

comments